Przyjęta na burzliwym posiedzeniu Sejmu tzw. ustawa degradacyjna wkrótce trafi pod obrady senackiej komisji obrony. MON liczy, że projekt zostanie przyjęty w niezmienionej formie.

Ustawa zakłada pozbawienie stopni wojskowych osób i żołnierzy rezerwy, którzy w powojennej Polsce do 1990 r., swoją postawą sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu. Chodzi głównie o nieżyjących już generałów Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka, ale i pierwszego Polaka w kosmosie, generała Mirosława Hermaszewskiego.

- Gen. Mirosław Hermaszewski był członkiem WRON i ta ustawa jednoznacznie stwierdza, że wszyscy członkowie WRON zostaną pozbawieni stopni wojskowych - tłumaczy wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Sam Hermaszewski nie zabiera głosu w sprawie.

Generał Hermaszewski zdegradowany? Zobacz wideo:


Opozycja zarzuca natomiast PiS-owi przykrywanie prawdziwych problemów rządu. - Wojsko przyjmuje to fatalnie. Słowo "degradacja" to dla nich krok do dalszych pomysłów degradacyjnych. PiS ma ogromne problemy jak nagrody, kryzys w relacjach polsko-amerykańskich i postanowił tą sprawą przykryć swoje porażki - mówi Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:



Wiadomości

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

POLAK (gość)

Gen Jaruzelski był prezydentem Polski .jest wielkim patriotą i to bez względu na to czy paru osobników z pis pozbawi go stopnia .Prawda się obroni.Jestem dumny dzięki Jaruzelskiemu.,ZE JESTEM POLAKIEM.

:-) (gość)

Teraz odebrać wszystkie tytuły naukowe (magister,doktor,docent,profesor) przyznane w minionym ustroju. Jak dekomunizacja,to dekomunizacja,a co!!!