Narkotykową grupę przestępczą, wywodzącą się ze środowiska pseudokibiców, rozbili policjanci z wydziału kryminalnego w Bielsku-Białej. Podczas zatrzymania śledczy znaleźli ponad 1200 tabletek ecstasy, 2121 gramów narkotyku PHP, ponad pół kilograma substancji psychotropowych oraz amfetaminę. Wartość zabezpieczonych substancji to blisko 80 tys. złotych. Grupa ma na swoim koncie także szereg wymuszeń rozbójniczych.

- Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, wspierani przez policjantów z wydziału prewencji oraz kryminalnych zajmujących się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców z komendy wojewódzkiej w Katowicach, w wyniku prowadzonych działań, rozpracowali narkotykową grupę przestępczą, wywodzącą się ze środowiska pseudokibicowskiego - relacjonuje Eliwra Jurasz, rzecznik prasowy bielskiej policji.

W wyniku realizacji przeprowadzonej w ostatnich dniach, w kilku miejscach na terenie Bielska-Białej, policjanci zatrzymali członków grupy pseudokibiców.

Jak informuje ELiwra Jurasz, podczas zatrzymania funkcjonariusze znaleźli ponad 1200 tabletek ecstasy, 2121 gramów narkotyku PHP, ponad pół kilograma substancji psychotropowych oraz amfetaminę. Wartość zabezpieczonych substancji to blisko 80 tysięcy złotych. Zabezpieczono też ponad 15 tysięcy złotych gotówki oraz mienie, w tym markowe zegarki, pochodzące ze sprzedaży środków odurzających o łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych. Grupa ma na swoim koncie także szereg wymuszeń rozbójniczych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Północ przedstawiła już zatrzymanym zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków, handlu środkami odurzającymi oraz szeregu wymuszeń rozbójniczych.

Wobec trzech podejrzanych mężczyzn w wieku od 27 do 45 lat, na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 okres miesięcy. Za czyny, o które zatrzymani są podejrzani, w świetle obowiązujących przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i kodeksu karnego, grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

- Dwaj zatrzymani mężczyźni byli już karani za podobne przestępstwa, a jeden z nich także za udział w zorganizowanej grupie przestępczej - podkreśla rzeczniczka bielskiej policji.

Wiadomości

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

henrys (gość)

łysy pseudokibic nie idzie zeby oglądać mecz tylko zrobić zadyme czy też handlować prochami-wiesz już

henrys (gość)

łysy pseudokibic to jest taki ktory nie idzie oglądać mecz tylko robić zadyme i handlować prochami.Wiesz już