(© fot. www.zywiec.naszemiasto.pl/arc)

Jutro 18 marca punktualnie o godz. 10.00 z żywieckiego Rynku wyruszą uczestnicy 19. Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego”. Trasa będzie wiodła malowniczą i bardzo atrakcyjną widokowo drogą dookoła Jeziora Żywieckiego. Start i meta biegu usytuowane będą na żywieckim Rynku.

Zobacz zdjęcia z biegu, kliknij tutaj:
Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego 2018 w obiektywie Daniela Franka [ZDJĘCIA]
- W 2002 roku zaczynaliśmy od 82 zawodników, a w tym roku jest dwukrotnie większa liczba z samych zawodników powiatu. To najlepiej świadczy o tym, ile osób udało nam się zachęcić do biegania - stwierdził dyrektor biegu Mirosław Dziergas na niedawnej konferencji prasowej.

O PRZYGOTOWANIACH DO PÓŁMARATONY CZYTAJ TUTAJ

PAKIETY STARTOWE
Pakiety startowe można odbierać 17 marca w godz. 8.00 - 20.00 w Biurze Informacji Turystycznej na ul. Zamkowej 2 (obok konkatedry NNMP) oraz w dniu startu od godz. 7.30 - 9.30 w Biurze Zawodów na Rynku.

STREFY CZASOWE
Zawodnicy zobowiązani są do ustawienia się na starcie w wydzielonych strefach zgodnie z wyborem podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.

Strefa „Elita” czas do 1:20:00
Strefa I czas od 1:20:00 do 1:40:00
Strefa II czas od 1:40:00 do 2:00:00
Strefa III czas powyżej 2:00:00

PUNKTY ODŻYWCZE
Na spragnionych czekają 4 punkty odżywcze na 6, 10, 15 i 19 kilometrze, na których będzie wydawana woda. Dodatkowo w pakietach startowych będzie znajdował się napój energetyczny w fiolce shot Energy Kick (60 ml), który można zabrać ze sobą na bieg.

MASAŻE PO BIEGU
Wszyscy chętni zawodnicy, którzy ukończą półmaraton, będą mieli możliwość skorzystania bezpłatnie z masaży.

GRAWEROWANIE MEDALU
Każdy uczestnik półmaratonu, który ukończy bieg, będzie mógł uwiecznić swój wynik na medalu za pomocą grawerowania mechanicznego. W tym celu należy po ukończeniu biegu udać się do stoiska grawerskiego, które będzie zlokalizowane tuż obok mety i zlecić grawerowanie na poczekaniu.

ATRAKCJE NA RYNKU
Dla wszystkich zawodników oraz kibiców przewidziane są liczne atrakcje, m.in. konkursy z nagrodami, zabawy i konkurencje sprawnościowe, spotkanie z pracownikami Śląskiego Uniewersytetu Medycznego. Ponadto kibice będą mogli obejrzeć relację z trasy biegu na telebimie znajdującym się na Rynku czy też zrobić sobie zdjęcie w fotobudce.

UTRUDNIENIA W RUCHU
W związku z półmaratonem w godzinach od 9.30 do 14.00 kierujący napotkają utrudnienia w ruchu na trasie wokół Jeziora Żywieckiego. Policja żywiecka apeluje do wszystkich kierowców o stosowanie się do poleceń policjantów kierujących ruchem i zachowanie szczególnej ostrożności w czasie przejazdu po trasie biegu.

Kierujący samochodami już od godz. 9.30 napotkają utrudnienia w ruchu na trasie wokół Jeziora Żywieckiego.
Trasa biegu: Żywiec Rynek – ul. H. Sienkiewicza – ul. Żeromskiego – Al. Wolności – Rondo Śródmieście – przeprawa mostowa – Rondo Wesoła – ul. Wesoła – Zarzecze ul. Beskidzka – Mała Tresna – Zapora – Tresna – Oczków – Żywiec Zadziele – ul. Krakowska – ul. H. Sienkiewicza – Żywiec Rynek.

- Bieg przeprowadzony zostanie przy ograniczonym ruchu drogowym. Za wyjątkiem odcinka obejmującego drogę od skrzyżowania ul. Krakowskiej z drogą 946 w kierunku Suchej Beskidzkiej, aż do ul. Sienkiewicza, gdzie ruch będzie całkowicie zamknięty. Dla osób jadących w tym kierunku policjanci wyznaczyli objazdy - informuje Komenda Powiatowa Policji w Żywcu. Apelując jednocześnie do wszystkich kierowców o stosowanie się do znaków drogowych i poleceń policjantów kierujących ruchem, a także zachowanie szczególnej ostrożności w czasie przejazdu po trasie biegu.

Wiadomości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Mieszkaniec (gość)

Własnie kończy sie półmaraton. Skoro na rynku są kamery to miałem nadzieję, że obejrze finisz. Niestety jacyś debilni ludzie pozwolili poustawiać namioty tak by prawie wszystko zasłonić!!!! Czy w tym mieście naprawdę nie może byc normalnie ????

powolny ale pewny stary gorol (gość)

Czy burmistrz Antek Sz. jest fundatorem nagród ? jakiś samochód za 1 m-sce, by dał???
dlaczego nie ma "strefy" marszobiegu, czy komenda nie zezwoli na mniejsze prędkości np.4-5 km/h