Dron do mierzenia jakości powietrza był testowany w Katowicach Dron do mierzenia jakości powietrza był testowany w Katowicach

Dron do mierzenia jakości powietrza był testowany w Katowicach (© UM Katowice)

Od niedawna Skoczów prowadzi pomiary zanieczyszczeń powietrza. Miasto od razu wskoczyło na listę najbardziej zanieczyszczonych miejscowości w regionie. Jeszcze w marcu w Skoczowie pojawi się zatem dron, który zbada, czym palą mieszkańcy.

Na początku marca na budynku ratusza w Skoczowie zamontowany został czujnik jakości powietrza wraz z wyświetlaczem, pokazującym informację na temat jakości powietrza.

Czujniki Beskid Instruments tworzą zintegrowany system informacyjno-pomiarowy, składający się z opcjonalnego, zewnętrznego ekranu LED, wskaźnikowego urządzenia pomiarowego pyłów PM2.5 i PM10, wilgotności oraz temperatury, oprogramowania do analizy i prezentacji wyników oraz aplikacji na urządzenia mobilne.

Jak wyglądają wyniki pomiarów? Przerażająco. Okazuje się, że poziom stężenia pyłów w Skoczowie w najgorszych momentach wyniósł aż dziesięciokrotność normy. Jeszcze w marcu nad Skoczowem pojawi się dron, który szczegółowo zbada jakość powietrza. To inicjatywa Głównego Instytutu Górnictwa i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!