Spowiedź przed Wielkanocą. Lista NOWYCH grzechów: palenie mułem, pies na krótkim łańcuchu, seks z przedmiotami...

Spowiedź przed Wielkanocą. Wielu katolików przystąpi do spowiedzi przed świętami. Ważny jest rachunek sumienia. Robiąc go, należy znać nowe kategorie grzechów, które popełniamy. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź wykaz grzechów, które powstały w ostatnich latach.

Spowiedź przed Wielkanocą. Lista NOWYCH grzechów: palenie mułem, pies na krótkim łańcuchu, seks z przedmiotami...

Nowe grzechy mają w dużej mierze wymiar społeczny, tzn. nie dotyczą samej jednostki, ale celują w społeczeństwo (chodzi np. o grzechy popełniane przez internet, dotyczące jakiegoś obszaru). Kilka lat temu Kościół uzupełnił więc listę grzechów ciężkich. W 2008 roku opracowała to Penitencjaria Apostolska.

ZOBACZ WYKAZ GRZECHÓW NA SLAJDACH W GALERII - kliknij TUTAJ

Zobacz też:
Kartki na Wielkanoc z życzeniami [e-KARTKI WIELKANOCNE 2018 do pobrania, DARMOWE]

ŻYCZENIA Wielkanocne 2018 SMS, FB. Najlepsze wierszyki na Wielkanoc: śmieszne i poważne

Wielkanoc 2018: Zakupy na święta - który sklep najtańszy? Sprawdziliśmy ceny [RANKING]

Wielkanoc 2018 - promocje w sklepach [gazetka Lidl, Kaufland, Biedronka, Auchan, Tesco]

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

red

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

29.03.2018, 19:59

Tyle w temacie. Parafianin: człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony.
Nie chodzę nie wspieram...

29.03.2018, 12:43

Czy bez zabawek a tylko ręką, to można się bawić? Ja się tylko pytam. Haha.

28.03.2018, 17:43

Tylko w religii katolickiej istnieje taka forma spowiedzi.Wprowadzona została jako instrument władzy kleru i sprawdza się bezbłędnie!

28.03.2018, 13:48

Jakie taniej o 20%?? Na sprzedaniu grzechu nie można oszczędzać.

28.03.2018, 12:39

Podobno na podkarpaciu ministrant uratował księdza,wymacał mu guza na jądrach.

28.03.2018, 12:23

Poszerzyłbym ofertę o abonamenty miesięczne: pakiet pijaństwo+bluźnienie+trachmałgochęwryja taniej o 20%!!! miesięcznie tylko 199,99 netto. Dla bardziej wymagających klientów - proszę bardzo: cudzołóstwo+zdrada+oszustwo w pakiecie z bezpłatną wizytą u wenerologa - tylko 349,99!!! Oraz oferta specjalna - branżowa: macanie+molestowanie+nocelibat wraz ze snickersem oraz miśkami haribo "ministrant edition" już od 599,99 zł miesięcznie!

28.03.2018, 11:41

Wchodzę w to! Firma "SKUP GRZECHÓW". Grzech lekki - 50 zł, Grzech średni - 300 zł, Grzech ciężki - 1000 zł, Grzech śmiertelny 25000 zł. Firma czynna od zaraz. Wszystkie grzechy przyjmujemy na własną klatę. Kobiety mogą spłacać grzechy śmiertelne w naturze - 20 zł za godzinę. Więc do DZIEŁA !! WWW. Przemineły grzechy z kasą. @ pl. ps. Bez paragonu taniej o 23% nasz adres - Zakład Oczyszczania z Grzechów 22-997 Kociawulka 13. Dla mężczyzn w czarnych kieckach cennik jest x2 a jeśli chodzi o grzechy śmiertelne, to przecież zawsze można się za Bóg Zapłać jakoś dogadać.

28.03.2018, 07:33

Podobnie jak puszczenie bąka w windzie. Spowiadasz się z tego? :D

28.03.2018, 00:39

Palenie śmieci w piecu to tak jak świadome otruwanie i zabijanie swoich bliźnich.

27.03.2018, 23:17

nie ma nic głupszego jak spowiedz.....ludziom, którzy nie mają do czynienia z życiem zwykłego śmiertelnika!!!!

27.03.2018, 22:27

kiedy ten POlski głupi naród zmądrzeje

27.03.2018, 22:25

nie spowiadam się pedofilom i pedałom

27.03.2018, 21:56

My nie grzeszymy, a jeśli nawet to mamy odpuszczone, bo kto je nam odpuści jak nie my sami. My od was grzechy kupujemy, a wy je nam sprzedajecie, lecz srebrniki w wypadku tej transakcji trafiają od sprzedającego do kupującego. I w tym tkwi kwintesencja tego biznesu.

27.03.2018, 19:59

Kiedy teczki ksiedzy otworza...

27.03.2018, 19:56

A z czego czorny-farosz sie spowiado
....najlepszy jest z parafii k/dworca....czy sie myla...

27.03.2018, 16:24

Mi to sprawia przyjemność, opowiadam o swoich grzeszkach i patrzę na reakcję spowiednika, to takie miłe uczucie, gdy widzę jak się czerwieni i zaczyna ślinić.

27.03.2018, 13:58

Masz w 100% rację. Swoją drogą żałosne jest to, że religia opierająca się rzekomo na miłości trzyma za mordę swoich wyznawców strachem przed szatanem, piekłem i innymi bzdurami. Bardziej żałosne jest jednak to, że są ludzie, którzy w to wierzą... 21 wiek. Ale mocno zakorzeniony strach w dzieciństwie ryje dynię niejednemu do końca żywota. Jest tylko jeden sposób na pozbycie się pasożytów. Odciąć ich od świeżej krwi.

27.03.2018, 13:14

Jak można iść i obcemu facetowi w sukience mówić o swoim życiu ...

27.03.2018, 12:47

Temat i poziom "artykułu" - żenujące.
Na prawdę nie stać pismaczków na jakiś konkretny i ciekawy temat? Kogo wy tam zatrudniacie? Gimnazjalistów???
Boże - widzisz i nie grzmisz...
Jak nie jakaś wyimaginowana lista grzechów to gołe biusty i tyłki na stronie... Poziom portalu zszedł już poniżej dna... Szkoda, bo kiedyś to taki fajny portal był...

27.03.2018, 10:32

Po przeczytaniu tej listy grzechów stwierdzam że Redakcja Żory Naszemiasto popełniła grzech chciwości i oszustwa. Po to rozbiliście tą listę grzechów by mieć większą klikalność (dochód z reklam). Strona 1/28 to pusta zapowiedź, a 28/28 to reklama.

Jeden z ciekawszych grzechów na tej liście to apostazja [22/28]. Przecież jak ktoś przestanie być katolikiem, to katolickie grzechy go już nie obciążają. Owszem, takie katolickie grzechy z tej listy jak Produkcja niezdrowej żywności [6/28] czy przekręty finansowe [20/28] to zwykłe przestępstwa objęte odpowiednimi paragrafami Kodeksu Karnego. Ale apostazja to tylko straszak dla katolików gdzie Kościół odstrasza od konkurencji. Jak ktoś przestanie wierzyć w legendy przekazywane przez kler to i nie ma grzechu apostazji, bo grzech w Kościele katolickim to swego rodzaju przestępstwo które należy zgłosić do Kk poprzez spowiedź i dostać pokutę i rozgrzeszenie. A jak ktoś przestaje być katolikiem, to go cała ta procedura – spowiedź, pokuta, rozgrzeszenie – nie dotyczy. To jest tak samo bezsensowne jak by w kodeksie karnym był paragraf nakładający karę śmierci za popełnienie samobójstwa.

Ale mimo to, po przeczytaniu z ciekawości tej listy, z zadowoleniem stwierdzam że nie jestem katolikiem.

27.03.2018, 09:49

"Zaprawdę, powiadam wam: wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego". Mówili bowiem: "Ma ducha nieczystego". (Mk 3,28-30)

27.03.2018, 09:25

Jak dorosli ludzie mogą wierzyć w te pierdoły

27.03.2018, 07:29

W odwodzie czeka armia zindoktrynowanych dzieciaków w przedszkolach i szkołach z wypranymi mózgami, których nienawiść do myślących będzie okraszona jadem fałszywie pojmowanegop patriotyzmu. Nieustannie trwają prace nad tym. Po co niby religia w szkołach.

26.03.2018, 21:06

A ja lubie seks sado-maso i nie uznaje tego oraz seksu z przedmiotami za grzechy czy masturbacji.

26.03.2018, 20:54

Jak ostatnie mohery z wypranymi przez radyjko mózgami zejdą z tego świata to będziecie na prawdę chodzić po prośbie, tyle że nie po domach tylko pod supermarketem będziecie stać, niczym świadkowie z tymi śmiesznymi wózeczkami. Ciężko sobie na ten los zapracowaliście.
Aha! Czy jak facet codziennie kieckę zakłada?
To jest to grzech, czy nie???????