(© arc)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kolejny dzień smogowy! W środę (7.03) ma być bardzo zła jakość powietrza. Z tego powodu Koleje Śląskie oraz KZK GOP zachęcają mieszkańców do pozostawienia samochodu na parkingu. Kierowca z osoba towarzyszącą jest uprawniony do darmowego przejazdu pociągiem i komunikacją miejską.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prognozuje bardzo złą jakość powietrza w środę 7 marca. Z tego powodu Koleje Śląskie wprowadzają 7 marca bezpłatne przejazdy dla kierowców. Wystarczy podczas kontroli okazać dowód rejestracyjny pojazdu.

Bezpłatne przejazdy obowiązują na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki - Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec - Zakopane.

Bezpłatne przejazdy wprowadzają także KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry oraz MZK Tychy. W tym przypadku obowiązują te same zasady. Trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny swojego pojazdu. Razem z nami za darmo może pojechać jedna osoba.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:Wiadomości

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kierowca (gość) (Jajcarz )

Bo te darmowe akcje potrzebne są władzom, żeby mogli potem w tabelkach pochwalić się ile to "zrobili" odnośnie walki ze smogiem. My zaś (potencjalni pasażerowie) jesteśmy tylko klockami w tej układance. Ja też o "akcji" dowiedziałem się rano z radia, gdy jechałem swoim samochodem.

Rozumny (gość) (Rozumny )

Mogę jeszcze Ci dodać, że te drzewa liściaste muszą mieć liście, aby do fotosyntezy dochodziło, czyli od maja, do listopada. Czyli znowu minus. Ile jest dni słonecznych od maja do listopada, gdy są liście na drzewach? Znowu odpada 50 %. Na koniec najważniejsze ( słońce nie świeci w nocy) to znowu 30% na minus. Dołącz do tego w lesie zwierzęta i robactwo, które potrzebują tlen do Przeżycia i wychodzi na to że las więcej tlenu pobiera, niż oddaje.

Rozumny (gość) (\m/)

Poza tym aby dochodziło do fotosyntezy muszą być drzewa liściaste, których jest mniej od iglastych. Znowu mniej o 50% na korzyść trawy.

Jajcarz (gość)

Znowu podano do wiadomości jak już wszyscy są w pracy. ŻENADA!! Teraz pojadę samochodem do domu, wezmę jakiegoś kierowcę żeby mógł mnie zawieść spowrotem do pracy, abym mógł skorzystać z tej darmowej komunikacji miejskiej. Haha haha.

Lesnik (gość)

W większości Śląskich miast wycina się drzewa na potęgę! Niszczone są pozostałości lasów, lasy rozjezdzane przez motocykle. I rządzący tymi miastami udają że dbają o wasze zdrowie o czyste powietrze. Otwórzcie oczy! Rozejzyjcie się co się dzieje wokoło was, wejdzie do ładu się zobaczcie co się dzieje wokoło was.