Wybierz region

Wybierz miasto

  Bohaterowie Sybiru

  Kino Teatr Elektryczny
  Skoczów, ul. Adama Mickiewicza/3, +48 33 479 10 40

  16:00 Piątek, 11 listopada

  • Brak informacji o cenie

  Stefan Winiarski żyje na Syberii w wyzwolonym obozie jenieckim żołnierzy armii austriackiej. W obozie przebywa także wielu innych Polakow. W pobliskim miasteczku powstaje punkt werbunkowy do polskiego wojska. Jeńcy polscy organizują oddział, ktorego porucznikiem zostaje Stefan i wyruszają do zajętego przez „białych” Mikołajewska. Razem z oddziałem ruszyła w drogę żona Stefana - Janka, wnuczka zesłanego powstańca styczniowego oraz ich coreczka Zosia. Niestety, wśrod żołnierzy są także zdrajcy, ktorzy podczas jednego z postojow zabijają wartownika, kradną sanie i uciekają. Oddział kontynuuje wędrowkę pieszo. Udaje im się zmylić jeden z oddziałow bolszewickich i odbić pociąg, ktorym dalej zmierzają do celu. Zatrzymują się w miasteczku, ktore jak się okazuje, jest już zajęte przez bolszewikow. Władek wraz z kilkoma ochotnikami, aby odwrocić uwagę "czerwonych" i ułatwić ucieczkę swemu oddziałowi, uciekają pociągiem. Wszyscy giną podczas strzelaniny, w końcu Władek wysadza pociąg w powietrze. Reszta oddziału dociera do Polski.

  Czas trwania:
  97
  Gatunek:
  wojenny
  Reżyseria:
  Michał Waszyński
  Scenariusz:
  Eugeniusz Bodo, Jerzy Walden
  Obsada:
  Eugeniusz Bodo, Adam Brodzisz, Feliks Chmurkowski, Jan Kurnakowicz, Krystyna Ankwiczówna, Mieczysław Cybulski, Kazimierz Junosza-Stępowski, Stefan Hnydziński
  Muzyka:
  Henryk Wars
  Kraj produkcji:
  Polska
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ