Wybierz region

Wybierz miasto

  Dagadana

  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
  Strumień, ul. Młyńska/14, +48 33 857 01 74

  19:00 Sobota, 19 marca

  • 25zł

  DAGADANA powraca do Strumienia z czwartym albumem studyjnym pt.: MERIDIAN 68. Specyfiką zespołu jest, prezentowana już od ośmiu lat, znakomita umiejętność łączenia elementow kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music.

  Koncertujący na całym świecie zespoł tym razem zabierze nas w muzyczną podroż po rożnych rejonach Polski, Ukrainy, a nawet Chin i Mongolii. Wschodni kierunek jest wynikiem spotkania niezwykłych muzykow Hassibagena (Mongolia) i AIYS Songa (Chiny) podczas trasy w Pekinie. Ich wspolne występy wzbudziły pragnienie zarejestrowania części materiału na nową płytę DAGADANA. Jedynym wspolnym językiem, jaki wszyscy znali była muzyka.

  Zespoł DAGADANA tworzą znakomici muzycy z Polski i Ukrainy, biorący udział w wielu ważnych projektach muzycznych w kraju i za granicą: Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska, Mikołaj Pospieszalski i Bartosz Mikołaj Nazaruk. Zespoł wspołpracuje m.in. z Raz Dwa Trzy, Gabą Kulką, rodziną Pospieszalskich i wieloma innymi. DAGADANA od momentu powstania zespołu (blisko 8 lat) zagrała około 400 koncertow w kraju i za granicą.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ