Wybierz region

Wybierz miasto

  Dopisani do listy...

  Miejskie Centrum Kultury ''Pod Pegazem''
  Skoczów, ul. Targowa/26, +48 33 479 15 00

  18:00 Piątek, 17 kwietnia

  • Brak informacji o cenie

  Zapraszamy
  na pokaz filmu dokumentalnego

  DOPISANI DO LISTY
  SCHINDLERA

  W najbliższy piątek (17 kwietnia) o godzinie 18.00 zapraszamy do skoczowskiego Teatru Elektrycznego na promocję wyjątkowego dokumentu filmowego oraz książki pt. „Dopisani do Listy Schindlera”, będącej opowieścią o jednym z kilkudziesięciu podobozow KL Auschwitz III – Kommando Golleschau. Podoboz założony został na terenie Fabryki Cementu w Goleszowie, w lipcu 1942 roku.

  Tworcy publikacji oraz filmu przypominają mało znaną historię założenia obozu, życia codziennego więźniow oraz ich relacji z miejscową ludnością, a także opowiadają o likwidacji obozu, Marszu Śmierci i transporcie do kolejnych obozow pracy. Niezwykłą wartością filmu oraz książki są wspomnienia ostatnich żyjących świadkow, pamiętających oboz i jego więźniow.

  Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z tworcami: reżyserem Gustawem Szepke oraz Pawłem Stanieczkiem – świadkiem funkcjonowania podobozu oraz kustoszem Izby Oświęcimskiej w Goleszowie.

  Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ