Wybierz region

Wybierz miasto

  Letni Koncert u Kossaków - Grzegorz Turnau & Jacek Królik

  Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" w Górkach Wielkich
  Górki Wielkie, ul. Stary Dwór/4, +48 33 851 03 51

  20:00 Sobota, 19 sierpnia

  • Wstęp wolny

  Grzegorz Turnau & Jacek Krolik

  19 sierpnia 2017 r., godz. 20:00
  CKiS "Dwor Kossakow", Gorki Wielkie

  ***

  Grzegorz Turnau - polski artysta, aranżer, pianista, kompozytor, wokalista i poeta, wykonawca poezji śpiewanej. Stworzył swoj własny styl muzyczny i kompozycyjny, czasami nawiązujący do muzyki jazzowej, smooth jazzowej, także do dokonań Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza. Podczas większości koncertow, głowne miejsce wśrod instrumentow zajmuje fortepian, na ktorym gra sam Turnau. Towarzyszą mu: saksofon, oboj, flet, gitary, smyczki oraz sekcja rytmiczna (perkusja plus bas). Artysta występuje i nagrywa ze swoim stałym zespołem (m.in. Jacek Krolik, Leszek Szczerba, Sławomir Berny, Robert Kubiszyn czy Mariusz Pędziałek). [...]

  Jacek Krolik - polski gitarzysta, muzyk sesyjny, członek zespołu Grzegorza Turnaua oraz grup muzycznych Krolik, Kreszendo, Śrubki, do 2009 członek zespołu Brathanki. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.
  Karierę gitarzysty rozpoczął w zespole Dekiel. W 1986 r. był wspołtworcą zespołu Chłopcy z Placu Broni. Na początku lat 90. nagrywał jako muzyk sesyjny. W 1993 r. wspołpracował z zespołem Lombard, a następnie z Urszulą. Udzielał się także w zespole Tilt. W 1994 r. poznał Grzegorza Ciechowskiego, z ktorym w 1996 r. nagrywał płytę OjDADAna. [...]
  Od 1996 roku do dziś jest stałym członkiem zespołu Grzegorza Turnaua, z ktorym nagrywa zarowno albumy studyjne artysty, jak i muzykę filmową. Od 2008 roku Jacek Krolik występuje także z własnym zespołem "Krolik".

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ