Wybierz region

Wybierz miasto

  Przegląd Filmów Papieskich w ramach roku Jana Pawła II

  Kino Teatr Elektryczny
  Skoczów, ul. Adama Mickiewicza/3, +48 33 479 10 40

  19:00 Sobota, 17 października

  • 5zł

  W dniach od 15 do 18 października, zapraszamy do Teatru Elektrycznego w Skoczowie na wyjątkowe wydarzenie filmowe poświęcone Janowi Pawłowi II. Przez 4 dni wyświetlone zostaną obrazy szczegolne, ktore niezwykle rzadko goszczą na dużym ekranie. Gwarancją jakości filmowych dokumentow są autorzy związani bezpośrednio z Telewizją Polską.

  Program
  .
  GODZ. 19:00
  POŁĄCZYŁ NAS PAPIEŻ - 63 min.
  METR OD ŚWIĘTOŚCI – dwa odcinki razem - 50 min.

  Połączył nas papież
  Ogromnym szacunkiem i sympatią, Jan Paweł II darzył dziennikarzy oraz Telewizję Polską. Medialny papież, bo takim był w oczach tworcow, doceniał pracę ludzi telewizji. Fakt ten podkreśla w filmie Połączył nas papież, kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Autor filmu pokazuje także w jaki sposob Jan Paweł II – Święty, wpłynął na ludzi Telewizji Polskiej, nie tylko dziennikarzy, także realizatorow i operatorow. Wspomnienia, bardzo osobiste, nie tylko osob znanych z małego ekranu, rownież tych stojących po drugiej stronie kamery, są autentyczne, wzruszają. Anna Hałas-Michalska dziennikarka Wiadomości, zawdzięcza wstawiennictwu Ojca Świętego swoją coreczkę, na ktorą długo czekała. Markowi Bieńkowskiemu - realizatorowi telewizyjnemu, śni się po nocach niezwykłe spotkanie papieża z goralami w 1997 roku w Zakopanem. Krzysztof Ziemiec, dziennikarz Wiadomości wstawiennictwu papieża zawdzięcza powrot do zdrowia. Podkreśla z dumą, że warto być dziennikarzem w tak ważnych chwilach, jak np. kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII. Film pokazuje także osiągnięcia Telewizji Polskiej, papieskie pielgrzymki, koncerty, programy dedykowane Janowi Pawłowi, także Benedyktowi XVI i papieżowi Franciszkowi.

  Metr od świętości (odcinek 1)
  Film Metr od Świętości, oparty na wspomnieniach Arturo Mari, legendarnego fotografa Jana Pawła II, odsłania prywatne życia papieża Polaka widziane oczyma tego skromnego i sympatycznego Włocha. Arturo Mari oprowadzając po swoim domu, opowiada o przedmiotach, ktore mają dla niego szczegolną wartość, następnie wspomina kolejno wszystkich papieży, dla ktorych było mu dane pracować oraz to, co najbardziej zapadło mu w pamięci z dni i lat ich pontyfikatow. Wraca też wspomnieniami do dwoch bolesnych chwil u boku wielkiego Papieża Polaka, wizyty w obozie koncentracyjnym oraz spotkania Ojca Świętego z Jego zamachowcem. Następnie opowiada o mszy, ktorą odprawiał Jan Paweł II na placu Zwycięstwa w Warszawie 2 czerwca 1979 roku. Opowiada jak, zapewne na rozkaz komunistycznych władz, probowano przekłamać liczbę wiernych zgromadzonych na Placu Zwycięstwa w czasie pielgrzymki Ojca Świętego do ojczyzny. Dzięki pomocy kolegi z telewizji Rai, udaje się uwiecznić faktyczny obraz wiernych i dostarczyć kasetę do Włoch, by następnego dnia ujrzał ją cały świat.

  Metr od świętości (odcinek 2)
  Papież Jan Paweł II w obiektywie fotografa Arturo Mari - wspomnienia osobistego fotografa Jana Pawła II. Arturo Mari skrupulatnie opisuje jak wyglądał plan dnia Jana Pawła II, ktory zaczynał się mszą świętą już o 7 rano. , opowiada o ogromnym znaczeniu modlitwy w życiu codziennym Jana Pawła II, następnie opisuje rolę natury w życiu Jana Pawła II. Tam właśnie, na łonie natury, Ojciec Święty pisał swoje encykliki, wspomina też o wydarzeniach w Klinice Gemelli po zamachu w 1981 roku, gdy wzruszony Włoch odwiedził rannego Jana Pawła II, aby wykonać zdjęcie potwierdzające, iż Papież jest ciągle wśrod nas. Przywołuje moment powstania zdjęcia, ktore jest mu najdroższe. Ta wyjątkowa scena została uchwycona w Wielki Piątek, ostatni Wielki Piątek Jana Pawła II, kiedy to w czasie XIV stacji Drogi Krzyżowej Papież poprosił o podanie krzyża.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]