Wybierz region

Wybierz miasto

  Przegląd Filmów Papieskich w ramach roku Jana Pawła II

  Kino Teatr Elektryczny
  Skoczów, ul. Adama Mickiewicza/3, +48 33 479 10 40

  19:00 Niedziela, 18 października

  • 5zł

  W dniach od 15 do 18 października, zapraszamy do Teatru Elektrycznego w Skoczowie na wyjątkowe wydarzenie filmowe poświęcone Janowi Pawłowi II. Przez 4 dni wyświetlone zostaną obrazy szczegolne, ktore niezwykle rzadko goszczą na dużym ekranie. Gwarancją jakości filmowych dokumentow są autorzy związani bezpośrednio z Telewizją Polską.

  Program
  .
  GODZ. 19:00
  SANTO SUBITO – RELIKWIE I PAMIĘĆ - 27 min.
  SANTO SUBITO – NASZ ŚWIĘTY - 50 min.

  Santo Subito. Relikwie i pamięć
  O życiu spędzonym u boku świętego, opowiada arcybiskup Emery Kabongo z Republiki Demokratycznej Konga. Był on drugim sekretarzem Papieża Jana Pawła II, w latach 1982-1988. Arcybiskup mieszka aktualnie w Watykanie, sprawując funkcję kanonika bazyliki Świętego Piotra. Radosne, pełne ciepła i miłości wspomnienia. Krzyż biskupi, nałożony na szyję przez Ojca Świętego Jana Pawła II, traktuje jak relikwie. Podkreśla, że przyjaciel nie mowi o wszystkim publicznie. Dlatego on zachowuje w sercu pewne fakty z tamtego czasu, czasu pontyfikatu Papieża Polaka, ponieważ to jest ich właściwe miejsce.

  Santo Subito. Nasz święty
  Ks. Stanisław Oder, postulator, tłumaczy przebieg procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II. O życiu i śmierci Papieża opowiadają jego przyjaciele i wspołpracownicy: Stanisław Dziwisz, Mieczysław Mokrzycki, Emery Kabongo (sekretarze), Rene Samuel Sirat (dawny naczelny rabin Francji, ktory brał udział w ekumenicznych spotkaniach w Asyżu i był obecny podczas wizyty Ojca Świętego przy ścianie płaczu w Jerozolimie), Birthe Lejeune (żona profesora - specjalnego wysłannika Papieża do Breżniewa), Henryk Woźniakowski (wydawca osobistych notatek Jana Pawła II) i Marie - Germaine (Mała Siostra Jezusa, ktora mieszkała w Krakowie na przełomie lat 50 - tych i 60 - tych i dla ktorej Ks. Karol Wojtyła był spowiednikiem i Ojcem Duchowym). Ich wspomnienia są ilustrowane materiałami archiwalnymi i przeplatane sekwencjami wspołczesnymi, zrealizowanymi w przededniu

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]