Wybierz region

Wybierz miasto

  Teatr Polska - Jedziemy z Teatrem - Dziady - Noc Pierwsza

  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
  Strumień, ul. Młyńska/14, +48 33 857 01 74

  18:00 Sobota, 18 listopada

  • 30zł

  Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrow poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucja kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w ktorych nie ma teatru instytucjonalnego.
  Teatr objazdowy to także doskonała możliwość promocji ciekawego repertuaru.

  JEDZIEMY Z TEATREM!

  18.11.2017
  Strumień
  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury

  Dziady - Noc Pierwsza
  Reżyseria: Piotr Tomaszuk
  Teatr Wierszalin

  "Dziady - Noc Pierwsza" jest inscenizacją dramatu Adama Mickiewicza, zrealizowaną na podstawie "Dziadow cz. IV" z elementami "Dziadow cz. II". Przedstawienie zrywa z dotychczasową tradycją inscenizacyjną, ktora zwykle eliminowała z inscenizacji czwartą część "Dziadow" jako najmniej interesującą, tematycznie wręcz banalną, bo w liryczny sposob opisującą jedynie miłosny dramat Gustawa. Tymczasem Ksiądz - kapłan kościoła unickiego - okazuje się rownie ważnym bohaterem dramatu. "Dziady" w reżyserii Piotra Tomaszuka to psychologiczny, emocjonujący pojedynek dwoch bohaterow, zrealizowany w ibsenowskiej konwencji odsłaniania prawdy o przeszłości obu tych postaci.

  Przedstawienie zrealizowane jest zgodnie z antyczną zasadą trojjedni miejsca, czasu i akcji. Rozgrywa się w domu Księdza, a Dzieci stają się swoistym odpowiednikiem antycznego choru.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ