Wybierz region

Wybierz miasto

  Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie

  Kino Teatr Elektryczny
  Skoczów, ul. Adama Mickiewicza/3, +48 33 479 10 40

  17:00 Czwartek, 12 maja

  • Brak informacji o cenie

  W programie:
  Pokażcie to wszystko światu / Show All This to the World
  reżyseria: Andrea Deaglio
  dokumentalny/ Włochy/ 2015/ 55 min
  Andrea Deaglio prezentuje w swoim filmie studium konkretnego epizodu uchodźczo – migranckiego kryzysu w Europie. Nie siląc się na uogolnienia, chłodnym okiem obserwuje jeden dzień w Ventimiglia – nadmorskim miasteczku na granicy włosko – francuskiej, w ktorym utknęło kilkuset afrykańskich migrantow. Determinacja przybyszy, gotowych rzucać się ze skał w morze, by uniknąć aresztowania, kontrastuje z rzeczowym, chociaż nieskutecznym podejściem ścigających ich policjantow, a wszystko to pod okiem dziesiątek fotoreporterow i dziennikarzy. Bo też medialny show wokoł trwającego kryzysu jest jednym z głownych tematow tego filmu.

  Salam / Salam Neighbor
  reżyseria: Zach Ingrasci, Chris Temple
  dokumentalny/ USA /2015 /Jordania / 75 min
  Chris Temple i Zach Ingrasci postanowili pokazać Zachodowi, jak wygląda życie w drugim co do wielkości obozie dla uchodźcow na świecie – położonym 11 kilometrow od granicy z Syrią Za’atari w Jordanii. Wspołpracując z organizacjami UNHCR, International Rescue Committe i Save the Children, uzyskali dostęp do obozu i zdecydowali, że zyski z filmu przekażą właśnie tym organizacjom. Młodzi filmowcy postanowili zamieszkać w jednym z obozowych namiotow i zdobyć zaufanie uciekinierow z Syrii. Okazało się to łatwiejsze niż zakładali – spotkało ich ciepłe przyjęcie i otwartość. Film szczery i intymny, pokazujący codzienne zmaganie się z rzeczywistością i ludzi starających się żyć normalnie, mimo traumy czającej się w każdym wspomnieniu.
  Czeczenia. Wojna bez śladu/ Chechnya: War Without Trace
  reżyseria: Manon Loizeau
  dokumentalny/ Francja / 2015 / 86 min
  Odkrywając przerażającą rzeczywistość terroru i strachu za lśniącą fasadą odbudowanego Groznego, Manon Loizeau nie pozwala nam zapomnieć o trwającym wciąż dramacie Czeczenii.

  Gatunek:
  dokumentalny
  Reżyseria:
  różni
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Sprawdź swoją wiedzę o zawodach przyszłości [QUIZ]