Wybierz region

Wybierz miasto

  Witkacy – katastrofista, malarz, performer

  Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" w Górkach Wielkich
  Górki Wielkie, ul. Stary Dwór/4, +48 33 851 03 51

  16:00 - 19:00 Sobota, 18 listopada

  • Wstęp wolny

  Fundacja im. Zofii Kossak zaprasza na wieczor poświęcony postaci St. I. Witkiewicza zamykający projekt „WITKACY//Inspiracje” dofinansowany ze środkow Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W programie przewidziano: krotkie wystąpienia znawcow Witkacego, pokaz filmu z warsztatow video-art, wystawę poświęconą życiu Witkacego i jego związkom z Kossakami oraz wystawę prezentującą efekty pracy uczestnikow goreckich warsztatow fotograficzno-teatralnych i malarskich.

  PROGRAM:
  16.00 – uroczyste rozpoczęcie
  16.10-16.40 – „Witkacy i Wyndham Lewis wobec niedoskonałości wcielenia”, dr Izabela Curyłlo-Klag (Instytut Witkacego, Uniwersytet Jagielloński)
  16.40-17.10 – „Kocham Cię strasznie, ale swoboda to wielka rzecz”. O małżeństwie Stanisława Ignacego Witkiewicza z Jadwigą Unrużanką, prof. dr hab. Janusz Degler (profesor emerytowany Uniwersytetu Wrocławskiego)
  17.10-17.40 – „Wizyty Witkacego w Białej Krakowskiej i Bielsku w latach 30. XX w. oraz stosunek Czesława Miłosza do osoby i dzieła autora Szewcow”, prof. ATH dr hab. Marek Bernacki (dziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej)
  17.40-17.50 – pokaz filmu z warsztatow video-artu (czas trwania 10 minut)
  17.50 – prezentacja wystawy o St. I. Witkiewiczu oraz wystawy prac uczestnikow warsztatow fotograficzno-teatralnych i malarskich inspirowanych tworczością Witkacego (przewidziano słodki poczęstunek).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ