MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wrocławskie ulice przenoszą się w czasie: Filmowcy ożywiają historię na Włodkowicy

Remigiusz Biały
Remigiusz Biały
Jakub Mielcarz
Jakub Mielcarz
Remigiusz Biały / Polska Press
W poniedziałek rano, mieszkańcy ulicy Włodkowica we Wrocławiu mogli poczuć się jak w podróży w czasie. Niemieckie szyldy, dodatkowe lampy i zmienione witryny sklepów przeniosły ich wprost do lat 30. XX wieku. To wszystko za sprawą filmowców, którzy wybrali to malownicze miejsce na plan kolejnych zdjęć do kryminalnego serialu osadzonego w przedwojennej rzeczywistości.

Wrocław jako przedwojenna scenografia

Wrocław nie po raz pierwszy staje się tłem dla filmowej produkcji, tym razem prace kontynuowane są na ulicy Włodkowica. To właśnie tam, w sercu miasta, filmowcy z warszawskiego oddziału ATM Grupa postanowili odtworzyć klimat lat 30., kiedy to miasto było świadkiem wielu historycznych wydarzeń. Choć szczegóły projektu są jeszcze owiane tajemnicą, to już teraz wiadomo, że serial ma ożywić przedwojenną atmosferę, wzbudzając zainteresowanie zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Wrocław już wcześniej udowodnił, że jest doskonałym miejscem do odtwarzania historycznych scen. Przedwojenna scenografia, która pojawiła się na ulicach miasta, wzbudziła zainteresowanie i pozwoliła na chwilę zatrzymać się w czasie. Największe emocje wzbudzały czerwone flagi z hitlerowskimi swastykami, które pojawiły się podczas wcześniejszych zdjęć.

- Z uwagi na szczególne tło historyczne serialu (nazistowskie Niemcy lat 30. XX wieku), w przestrzeni miasta powstaną plany scenograficzne, uwzględniające określone znaki i symbole. Charakterystyczne dla danego okresu historycznego, których nie należy w żaden sposób interpretować dosłownie – mówi Sylwia Cieślak z ATM.

Kolejne etapy produkcji

Zdjęcia do serialu już się rozpoczęły, a Włodkowica była świadkiem pierwszych zmian scenograficznych. Nie tylko ta ulica miała okazję stać się częścią filmowego świata. Wcześniej, ekipa pracowała na placu Uniwersyteckim, ulicy Szajnochy, Ostrowie Tumskim oraz przy Urzędzie Wojewódzkim. Kolejne zdjęcia zaplanowano na ulicy Piłsudskiego, co zapowiada dalsze prace nad odtworzeniem atmosfery przedwojennej Polski.

Włodkowica 29 kwietnia rano prezentowała się niezwykle realistycznie, jakby czas faktycznie się zatrzymał. Zmieniona scenografia i zakaz wjazdu na ulicę były zapowiedzią tego, jak bardzo filmowcy dbają o każdy szczegół, by odtworzyć autentyczny klimat epoki. Mieszkańcy i turystyści mogą więc spodziewać się kolejnych niespodzianek i przeniesień w czasie, które z pewnością wzbogacą wrocławskie ulice o niepowtarzalny, historyczny charakter.

Wrocław ponownie udowadnia, że jest miejscem, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością, a filmowa magia pozwala na chwilę zapomnieć o współczesności. Czekamy z niecierpliwością na dalsze informacje o projekcie oraz na efekty pracy filmowców, którzy z każdym dniem ożywiają przedwojenne oblicze miasta.

Zobacz też:

od 7 lat
Wideo

Zamach na Roberta Fico. Stan premiera Słowacji jest poważny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto